Tak Toto By Slováka Nikdy Nenapadlo Povedať

Takže sme zasa dostali tento nas tyždnovy novinovy platok “Hamilton News” (July 19, 2018) a čože som si tam neprečítala. Naš milovany politicky predstavitel – Member of Parlament for Hamilton East-Stoney Creek – Bob Bratina, tam mal oslavny článok o oslavách “Dňa Kanady”, kde nas pochvalil ako stale viac a viac ludi máva kanadskymi zástavami a obliepa si nimi nielen domy, biznisy ale aj auta; potom nas pozval na “free Bob-B-Q” (= opekačku zadarmo), kde sa s nim osobne môžeme porozprávat, čo nas trapi v našej komunite a čo si myslime o našej vláde. No a na záver nezabudol pridat, že (doslovne): “noví občania sa tiez môžu Naučit jednu z najstarších kanadských plážových aktivít: Hádzanie plochých kamienkov po hladine jazera“.

Moje nervy! Takže vidíte, vy “blbí Slovaci”: Hádzanie žabiek je jedna z tych činnosti ktore ‘určite’ nikto iny na svete nevie len Kanadania, tak vas to oni ‘milostivo’ naučia.

To by teda Slovaka určite v živote NENAPADLO! Vychvalovat sa takou normalne-samozrejmou-detskou činnostou, ako je “hádzanie žabiek”, že je to nieco “zvlaštne” čo robia ‘len’ Kanadania, a teda to treba tych novo-prichodzich “Naučit”, aby sa aj z nich stali “Super-Kanadania”.

To je to, co mne stale na Slovakoch chyba! = Ta Hrdost na svoju krajinu. Kde všetko je v nej Naj, Naj, Naj, všetko je v nej super-duper unikatne. Aj ked je to v skutočnosti činnost, ktoru robia v inych krajinach po stáročia aj deti!

“It doesn’t matter” = To je jedno! Kanadske je proste “kanadske” = a to sa rovna vo vnímaní väčšiny Kanadanov automaticky to jedinečne a Naj-naj na svete!

To je ako ked sme byvali v tej škaredej liščej diere Welland v Niagarskom okrese, kde ked mali byt tzv. Panamericke letne hry, postavili tribunu pre divakov na sledovanie sútaží v pretekoch člnov. A samozrejme, podla Kanadanov, to bola: (zasa Doslovne!) – ta “najväčšia tribúna na svete”!

Boli sme sa tam pozriet. Môjtybože! Ked som to zbadala, tak hovorim, že ešte aj Orechová Potôň na Slovensku má určite vačšie tribúny. A ironicky, ked sme boli tohto roku na Slovensku, som náhodou v telke videla tribúny/štadion v Orechovej Potôni – a mala som pravdu: maju ho tam minimalne 2-krat (!) väčší!!

Ale samozrejme, podla Kanadanov, ta krpatá obyčajná tribunička vo Wellande, je tá “naj, Naj, NAJ!” – proste, “lebo je v Kanade”. To by sa teda sprostí Slovaci mali naučit: CHVALIT si svoju vlast = aj za hocaku maličkost, a nie len brblat, znevažovat a ohovárat vlastnú krajinu!

Hrdost na Slovensko! Aj na hocakú Samozrejmost, ktorú tam máme.

Courtesy of PouzivajMozog.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + 1 =