Porovnanie Niektorých Vecí 1989-2018

Kedže som minulý rok akurát bola na Slovensku, ked sa blížilo vyročie Veľkej Nežnej, tak samozrejme, noviny boli toho plné. Hlavne porovnávaní.

A kedže, bohužiaľ, množstvo ľudí v dnešnej dobe – čo sa opiči po tom “vyspelom Západe” – sa stará hlavne o tie materiálne výdobytky čo VN priniesla, tak som si niektoré porovnánia skopírovala..

Hlavne ako dokaz pre tych umravcanych, vecne ufrflanych Slovakov, ze ano, mam pravdu, ked tvrdim, ze Slovaci sa este nikdy nemali tak dobre ako teraz.
(A je to aj pre tych zahranicnych komunistickych “Progresivcov” co nenavidia svoju vlast a serie ich, ze sa Slovaci maju stale lepsie a lepsie.)

Netvrdim, ze by sa nemohli mat lepsie – hlavne, keby si nedali rozkradnut republiku vdaka Dzurindovej a Radicovej vlad, ale pomalicky, pomalicky sa to lepsi.

Napr. tieto 2 skeny su z Noveho Casu, z 10. novembra 2019

# 1. Ako dlho sme museli pracovat na kupu niektorych veci v r. 1989 a ako dlho v r. 2018:

Ako dlho sme museli pracovat na kupu

#2.  Kolko sme si mohli dovolit za mesacny plat v r. 1989 a v r. 2018:

Kolko sme si mohli dovolit za mesacny plat

 
Na druhej strane si vsimnite, ze niektore veci, ako chlieb a zemiaky, boli stale lacnejsie za sociku. Hlavne asi preto, ze vtedy boli Slovaci sebestacni v potravinach! Oproti dnesnym 25 ci 35%? (alebo este menej?) Co je stale pre mna neuveritelne! Znicit si/dat si znicit jednu z najdolezitejsich statnych entit.

Ale aj tak: na štát ktorý prešiel 2 svetovými vojnami, fašizmom, komunizmom, čechizmom a západnym “vlez-doprdelkovstvom” to nie je zlé.

Len tak dalej Slovaci, bojujte!

Courtesy of PouzivajMozog.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 29 = thirty five